Кожен українець може приватизувати безплатно около 2 га землі: як це зробити?

Опубліковано Olena at 25 Травня, 2023

В Україні ринок землі запрацює з 1 липня, і уряд вже затвердив порядок проведення перевевірки відповідності покупця або власника земельної ділянки сільськогосподарського призначення вимогам закону, яку здійснюватимуть нотаріуси.

В цілому кожен українець, який досяг 18-річчя, може приватизувати безплатно до 2,28 га.отриманий пай за бажанням можна буде продати, коли реформа набуде чинності.

Алгоритм дій для отримання земділянки

  1. Перевірте, чи вільна земельна ділянка. Для цього можна використовувати Публічну кадастрову карту України map.land.gov.ua/kadastrova-karta. Також можна надіслати офіційний запит про надання публічної інформації до місцевих органів влади або Держгеокадастру.
  2. Залежно від того, де знаходиться земля (в межах міста, селища, села або поза населеним пунктом), необхідно надалі звертатися до відповідних органів влади.
  3. Потім потрібно подати заяву і розробити проект відведення. У заяві необхідно вказати розмір земельної ділянки та її цільове призначення. Також необхідно включити карту або графічний малюнок, де вказано місце розташування ділянки. Розробка технічної документації землевпорядниками може зайняти від пів року до року.
  4. Для реєстрації земельної ділянки потрібно з проектом відведення землі звернутися до територіального органу Держгеокадастру України із заявою про державну реєстрацію земельної ділянки. Зазвичай це робить землевпорядна організація, з якою укладався договір. Кадастровий реєстратор видає виписку з Державного земельного кадастру про земельну ділянку із зазначенням в ньому кадастрового номера.
  5. Потім потрібно зареєструвати право власності. З випискою з Державного земельного кадастру та примірником проекту землеустрою необхідно повернутися до розпорядника землі – місцевої ради або адміністрації. Вони затвердять проект і зареєструють в Мін’юсті право власності.
  6. Щоб отримати свідоцтво про право власності на земельну ділянку, потрібно звернутися із заявою про державну реєстрацію до Укрдержреєстру або до реєстратора Держгеокадастру. Заява може розглядатися протягом двох тижнів.