Можно ли подать в суд на мать, которая не хочет обеспечивать своего ребенка, а он при этом учится в университете и денег на проживание у него нет? и до какого возраста это можно сделать?


Стаття 18 Сімейного Кодексу України, а саме частини 1, кожен учасник сімейних відносин, який досяг чотирнадцяти років, має право на безпосереднє звернення до суду за захистом свого права або інтересу.Згідно ст. 180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Повноліття в Україні наступає з 18 років. В свою чергу ч. 1 та 2 ст. 199 Сімейного Кодексу України говорить, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.
Тобто, відповідь на Ваше питання — Так. Ви маєте право подати до суду позовну заяву на мати, згідно вищенаведених статей, як що Ви не досягли 23 років та продовжуєте навчання.